Mrazivé počasí inkoustům nepřeje, proto tu nyní nic nenajdete. Těšíme se na Vás v roce 2022.

Udělejte radost... sobě

Určitě už jste četli články rozebírající nakupování jako činnost, kterou provozujeme za účelem zlepšení nálady. Prostě samotný proces nakupování vyplaví tu potřebnou trochu endorfinů, je nám na chvíli líp a máme radost z toho, že jsme si něco nového koupili. Jenže tahle radost z nové věci moc dlouho nevydrží. U oblečení většinou do prvního, druhého nebo třetího vyprání. U knížky do té chvíle, než ji dočteme, případně než ji s ostatními knihami z kategorie „to si musím přečíst, až budu mít čas“ přesuneme z nočního stolku do knihovny. Zkrátka není mnoho věcí, které by nám tu malinkou dávku štěstí přinášely opakovaně.

Existuje jedna výjimka. Dobře vybrané plnicí pero. Plnicí pero si nekupujete proto, abyste někoho oslnili. Po pravdě – málokdo s údivem vydechne, když třeba na poradě vytáhnete Pelikana a nezačne se vás hned ptát: „To je ta nová osmistovka? A jak píše?“. Tedy pokud se to tedy náhodou stane, našli jste právě spiklence pro zbytek života. Ale velmi pravděpodobně se nestane nic. Až na jednu malou věc. A budu ráda, když mi to ostatní nadšenci do plnicích per potvrdí. Jakmile si totiž tím perem začnete psát poznámky, hned je to tu. Ta malinká radost z toho, jak dobře se vám píše. Jak ten inkoust dobře stínuje, jak hladce klouže hrot pera po papíru. Ta chvilka je jenom vaše a ten pocit taky. Nikdo vám ho nevezme. Po tom, co pero dopíše, ho nemusíte házet do koše a hledat další. Prostě ho jenom naplníte nějakým jiným inkoustem a pokračujete. Dokola a dokola. Zkuste to.

Poznámka na závěr – jen pozor, nejlepší plnicí pero je často to příští a pokud vás to opravdu chytne, je to dost nákladný koníček. Může a nemusí být. Ale o tom zas někdy jindy.

Užívejte poslední týden před tím, než vypuknou ty pravé vánoční přípravy a brzy se zase ozvu.

M.